• #Szkoła pamięta 2023

• „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta”. Uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunem p. Renatą Osmólską posprzątali opuszczone groby m.in. grób z 1870r. Oficera Wojska Polskiego Macieja Roguskiego.

• 27 X 2023r.   – Wycieczka szkolna klas I-III do Warszawy.
          • 27 X 2023r. – Wycieczka szkolna klas I-III do Warszawy.

• W wyprawie do stolicy wzięło udział 45 uczniów  z klas I- III pod opieką wychowawczyń i nauczyciela współorganizującego proces kształcenia.

Program wyjazdu obejmował :

- warsztaty w Muzeum Sportu i Turystyki zakończone konkursem z nagrodami,

-  projekcję filmu ,, O psie, który jeździł koleją” w Multikinie w Złotych Tarasach,

-  posiłek w Mac Donald's  w Starej Miłosnej.

Wycieczka była udana, ciekawa. Dzieci wróciły z niej z pamiątkami  i głowami pełnymi wrażeń.

• ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

• Dnia 26 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również ich rodziców.

Odświętnie ubrani uczniowie klasy pierwszej najpierw zaprezentowali przygotowany program artystyczny, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Pniewniku. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od rodziców.

Marta Ufnal

• 17 października - Dzień modlitwy

• Na prośbę Papieża Franciszka 17 października został ogłoszony dniem modlitwy w intencji pokoju w Ziemi Świętej. Społeczność naszej szkoły włączyła się w tę inicjatywę. Zaproszeni przez księdza proboszcza Janusza Młynika modliliśmy się w kościele parafialnym o pokój  w Ziemi Świętej.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

W dniu 13 października społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Akademię przygotowała klasa IV wraz z wychowawcą Anną Kubicką oraz we współpracy z Samorządem Uczniowskim z opiekunem Renatą Osmólską i uczniami z klas V – VIII, gościnnie wystąpiła również klasa I pod opieką p. Marty Ufnal. Uczniowie swoimi występami wyrazili swą wdzięczność nauczycielom za wysiłek wkładany w codzienne krzewienie wiedzy oraz złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty gorące życzenia pomyślności i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.