• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

•  ANIMACJA POKLATKOWA W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY SIÓDMEJ

Uczniowie posłużyli się najstarszą metodą tworzenia filmu. Zasadą tej techniki jest wykonywanie zdjęć na nieruchomym tle ruchomym obiektom. Obiekty są przesuwane na niewielkie odległości i każdy ruch jest rejestrowany zdjęciem. Następnie z wykonanych fotografii układa się film. Zdjęcia są wyświetlane z prędkością 5-6 fotografii na sekundę. W ten sposób prezentowane zdjęcia sprawiają, że na ekranie widoczny jest ruch obiektów.

Danuta Kupiec

• BUDOWANIE NASTROJU W FOTOGRAFI I FILMIE

• W ramach tematu: kompozycja na płaszczyźnie i w przestrzeni przeprowadzono warsztaty plastyczne z wykorzystaniem oświetlenia. Poprzez działanie uczniowie poznali znaczenie jakości oświetlenia w fotografowanym obiekcie. Poprzez odpowiednie oświetlenie obiektu w spoczynku i w ruchu uzyskali różną jakość obrazu. To właśnie dzięki odpowiedniemu naświetleniu budowali nastrój, uwypuklali elementy, które są istotne w przekazie zdjęcia i filmu, lub ukrywali te, które dla artysty są uważane za zbędne. Całość warsztatów siódmoklasiści rejestrowali za pomocą filmu.

Danuta Kupiec