• Rozstrzygnięcie X Logopedycznego Konkursu Recytatorskiego „Językowo – słowne wygibasy”

• 26 kwietnia 2024r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgrowie odbyło się rozstrzygnięcie X logopedycznego konkursu recytatorskiego organizowanego w formule on-line w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy.

Konkurs  odbył się pod honorowym patronatem Starosty powiatu węgrowskiego Ewy Besztak, Senatora RP Macieja Górskiego oraz Posłanki na Sejm RP Marii Koc.

Do konkursu przystąpiło 25 dzieci z powiatu węgrowskiego (16 dzieci z przedszkoli,  9 uczniów klas I – III szkół podstawowych).

Recytację oceniał Zespół Logopedów Poradni w składzie: Beata Gashi, Magdalena Miałkowska i Mariola Świętochowska. Komisja podczas prezentacji wierszy oceniała jakość wykonania, intonację i dykcję, aranżację wiersza oraz wrażenia artystyczne.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Jan Świętochowski z klasy drugiej i Franciszek Grzęda z oddziału przedszkolnego. Obaj uczniowie zdobyli wyróżnienie w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulujemy laureatom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów.

• Konkurs ortograficzny "Jestem mistrzem ortografii dla uczniów klas VII"

• W dniu 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Pniewniku odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego "Jestem mistrzem ortografii dla uczniów klas VII". Organizatorem wydarzenia była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Węgrowie, natomiast koordynatorem w naszej szkole była pani Anna Rytel-Andrianik, która uczy języka polskiego w klasie VII.

W II etapie konkursu bierze udział dwóch reprezentantów z każdej szkoły, którzy popełnili najmniej błędów. I tak, z przyjemnością ogłaszamy, iż do II etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie:

1) Natalia Jaroniak

2) Filip Roguski

Serdecznie gratulujemy!

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursowym!

Anna Rytel-Andrianik

• Spotkanie z przedstawicielem firmy ADDIT Sp. z o.o.

• W dniu 24 kwietnia (środa) o godzinie 9:00 odbyło się spotkanie uczniów klasy 7 i 8 z przedstawicielem firmy ADDIT Sp. z o.o. Celem wizyty było poinformowanie i zachęcenie uczniów m.in. do odbywania praktyk w lokalnych przedsiębiorstwach. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali liczne prezenty z logiem firmy Addit.

• Spotkanie z przedstawicielem Poradni psychologiczno-pedagogicznej w Węgrowie

• W dniu 10 kwietnia (środa) o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej w Pniewniku odbyło się spotkanie uczniów klas 6, 7 i 8 z przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie.

Wydarzenie miało charakter warsztatów i odbywało się pod hasłem: Agresja i przemoc rówieśnicza a klimat szkoły.Mam nadzieję, że szkolenie przyniesie pożądane efekty.