• Uwaga! LEGITYMACJA SZKOLNA

• Informujemy, że wyrobienie legitymacji szkolnej na dotychczasowych zasadach jest możliwe tylko do 12 lipca. Od 12.07.2024r. wchodzą nowe przepisy w sprawie wydawania legitymacji szkolnej, które powodują wydłużenie wydawania legitymacji do trzech miesięcy.

Osoby, które chciałyby jeszcze teraz wyrobić legitymację szkolną proszę o przyniesienie zdjęcia najpóźniej do 10 lipca.

• 19 VI 2014r. – SPOTKANIA Z POLICJANTAMI W RAMACH AKCJI ,,BEZPIECZNE WAKACJE”

• Uczniowie klas I-III i klas IV –VI uczestniczyli w spotkaniach z policjantami posterunku w Korytnicy. W przeprowadzonych pogadankach zwrócili uwagę na bezpieczeństwo wakacyjnego wypoczynku w domu, na podwórku, w polu, w lesie, w spotkaniach z nieznajomymi, na drogach, nad wodą, w górach oraz właściwego korzystania z numeru alarmowego 112 i zasad wzywania pomocy.

G. Laskowska

• 14 VI 2024r – NASTĘPNY HISTORYCZNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYCH ELIMINACJACH XIV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BEZPIECZNIE NA WSI"

• Dnia 14 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się rozstrzygnięcie etapu regionalnego XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych  pt. "Bezpiecznie na wsi" organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz zasad ochrony zdrowia i życia wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich poprzez projekt „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice plastycznej. Tematyką prac konkursowych były upowszechniane przez KRUS sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.

Kryteriami oceny prac plastycznych była zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu tematu konkursu oraz walory estetyczne pracy.

W etapie regionalnym konkursu na terenie powiatu węgrowskiego udział wzięło 79 uczniów z 13 szkół podstawowych. W I grupie wiekowej (klasy 0-III) udział wzięło 40 uczniów, w II grupie wiekowej (klasy IV-VIII) udział wzięło 39 uczniów.

Z naszej szkoły wysłano 16 prac, spośród których II miejsce zajęła ucz. kl. 2 Wiktoria Wąsowska , a aż ośmioro uczniów otrzymało wyróżnienia. Są to: Tymon Plasun z kl.1, Paweł Włoga z kl. 2, Leon Ostrowski z kl. 3, Wiktoria Roguska z kl. 3  i Weronika Wielądek z kl.3 Jan Rusjan z kl. 4, Kamila Laskowska z kl. 5 i Natalia  Zalewska z kl. 8.

To pierwszy taki sukces naszych uczniów w historii tego konkursu i w ogóle historii szkoły, żeby w jednym konkursie i to na szczeblu powiatu aż dziewięcioro osób z jednej szkoły znalazło się w ścisłym gronie laureatów.  Gratulujemy wszystkim i cieszymy się z ich sukcesów oraz z promowania naszej szkoły w regionie.

• 5 CZERWCA 2024r. – HISTORYCZNY SUKCES NASZEGO UCZNIA          W KONKURSIE  ,,MÓJ LAS” NA SZCZEBLU CENTRALNYM
          • 5 CZERWCA 2024r. – HISTORYCZNY SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE ,,MÓJ LAS” NA SZCZEBLU CENTRALNYM

• Dnia 5 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom etapu centralnego XXXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „MÓJ LAS” zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa  Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody.

Na tę uroczystą galę został zaproszony uczeń kl. 2 naszej szkoły PIOTR ZAGRODZKI  wraz z opiekunem artystycznym p. Grażyną Laskowską. Za piękną pracę ,,Co można zrobić z drewna” otrzymał wyróżnienie  wraz z  atrakcyjnymi  nagrodami, którymi były tablet, gry planszowe, książki tematycznie związane z lasem. Opiekunom wręczono podziękowania i drobne upominki. Całość zwieńczył obiad i deser w stylowej miejscowej restauracji.

Gratulujemy Piotrkowi, cieszymy się z jego sukcesu i z promowania naszej szkoły. Życzymy nie mniejszych osiągnięć w następnych konkursach.