• SZKOLNE KOLĘDOWANIE

• To był bardzo świąteczny dzień.

Tego dnia w klasach odbyły się wigilie. Uczniowie młodszych klas przygotowali upominki świąteczne z życzeniami dla swoich rodzin. Ozdabiali pierniczki, wykonali choineczki i karty świąteczne. Podczas ogólnoszkolnego spotkania na sali gimnastycznej, każda klasa zaprezentowała swój repertuar. Obejrzeliśmy krótkie scenki z Pisma Świętego, wysłuchaliśmy kolęd śpiewanych i granych na instrumentach.

Na zakończenie uczniowie otrzymali nagrody zdobyte w szkolnych i powiatowych konkursach plastycznych, polonistycznych, matematycznych i historycznych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i krótkiego filmu, które zostały wykonane przez uczniów przy wykorzystaniu aparatu i kamery zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

Danuta Kupiec

• 18.12.2023r. - "Dzień Chleba"

• Dzień Chleba w naszej szkole to spotkanie z siostrami Albertynkami , które przypomniały nam jak dojść do Domu Chleba - do Betlejem, aby spotkać się z nowonarodzonym Jezusem. Wystarczy tak jak brat Albert - "być dobrym jak chleb" i dzielić się chlebem z innymi. 😊😇

Anna Wąsowska

• 5 XII 2023r. – WYJAZD MIKOŁAJKOWY DO WĘGROWA

• Tego dnia dzieci  klas II -III pod opieką p. Kupiec, p. Chruścickiej i p. Laskowskiej wzięły udział w wycieczce do Węgrowa. Wyjazd zorganizowano z okazji mikołajek. W sali ,,Karuzela” uczestniczyły w zabawach integracyjno-ruchowych. Mogły też wylosować drobne upominki. Największą popularnością cieszyły się nadmuchiwane miecze. Po 2-godzinnej rozrywce miał miejsce posiłek w pizzerii.

• 01.12.2023r. wycieczka do Warszawy oddziału przedszkolnego „Sówki” i klasy pierwszej

• W piątek 1 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i klasa I wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Odwiedziły „Smart Kids Planet” – centrum mądrej zabawy, zjadły posiłek w centrum a później wybrały się na Stadion Narodowy do Wielkiej Fabryki Elfów. Zerówkowicze i klasa I podczas bajecznej podróży pomogły Elfom uratować święta. Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zagadki logiczne i zadania edukacyjne. Zwieńczeniem naszej wizyty było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każde dziecko otrzymało dyplom Pomocnika Świętego Mikołaja i książeczkę z laboratorium Elfa Ważniaka. Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Marta Ufnal

• 30.11.2023r - „Sercami otwieramy drzwi”

• Tego dnia do oddziału przedszkolnego SÓWKI przyszli zaproszeni goście – rodzice i dziadkowie, by razem integrować się i spędzić wspólnie czas. Były gry i zabawy oraz konkursy dla wszystkich grup wiekowych. Wspólnie spędziliśmy czas wykorzystując interaktywną podłogę. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez KGW w Pniewniku. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Fundacji Orlen napisanego przez p. Irenę Stanczyk i p. Annę Wąsowską.

Anna Wąsowska

• "Kamienie na szaniec"

• W dniu 27 listopada 2023r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Siedlec, gdzie m.in. oglądali sztukę pt. "Kamienie na szaniec"