• Projekt „Książkowy Niekalendarz”  w Filii Biblioteki Gminnej w Pniewniku

• 8 lutego Filię w Pniewniku odwiedziły wraz z wychowawczynią p. Danutą Kupiec uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej w Pniewniku. Dzieci biorą udział w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 „Książkowy Niekalendarz”.

Na spotkaniu mali czytelnicy zapoznały się z nowymi zasadami kontynuacji projektu na 2024r. oraz otrzymały dyplomy za codzienne realizacje wyzwań w 2023r.

Jest to kolejne spotkanie z projektem.
            Uczestniczyliśmy w nim w poprzednim 2023 roku.

Danuta Kupiec

• Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka"

• Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: 4 grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl

Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

• dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,

• dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,

• jak ograniczać ten czas przy dziecku,

• jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

Link do komunikatów na naszych profilach społecznościowych z możliwością udostępnienia: FB_FDDS

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym: dzieckowsieci@fdds.pl

Serdecznie pozdrawiamy,
            Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

• BAL KARNAWAŁOWY

• Cała społeczność szkolna wzięła udział w zabawie karnawałowej. Przedszkolaki miały bal w jednej z sal przedszkolnych. Uczniowie klas młodszych bawili się wspólnie przy muzyce zorganizowanej przez uczniów klasy siódmej. Wojciech Czapski był wodzirejem i prowadził wiele zabaw dla dzieci, które bardzo im się podobały. Starsze klasy w tym dniu miały trzy lekcje, a później zabawę karnawałową do odjazdu. W każdej z klas odbył się poczęstunek, a w niektórych była pizza.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i krótkiego filmu, które zostały wykonane przez uczniów przy wykorzystaniu aparatu i kamery zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

Daniuta Kupiec

• 6 lutego 2024r. Dzień Bezpiecznego Internetu

• W tym dniu w każdej z klas odbyły się zajęcia dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie utrwalili zasady odpowiedniego i bezpiecznego korzystania z komputera oraz Internetu . Obejrzeli  film edukacyjny, analizowali gazetkę szkolną. W wielu klasach odbyły się też pogadanki.

Danuta Kupiec