• 11 I 2024r. – Spotkania z policjantami ,, Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe”

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 11stycznia 2024r. odbyły się w kl. 0-VIII spotkania profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji posterunku w Korytnicy.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się czasie wolnym od nauki. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu, głównie na śniegu i lodzie. Przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń multimedialnych i z Internetu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Prelegenci przypomnieli też o wprowadzonym od nowego roku kalendarzowego zakazie sprzedawania napojów energetyzujących nieletnim, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

Policjanci kończyli spotkania życzeniami bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

• POWIATOWY KONKURS LITERACKI ,,WITAM CIĘ KARTEK SZELESTEM”

• W związku z przypadającą 15 grudnia 2023 roku 80. rocznicą śmierci Edwarda Szymańskiego (1907 – 1943) – poety, satyryka, krytyka literackiego i tłumacza Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie zorganizowała konkurs literacki ,,WITAM CIĘ KARTEK SZELESTEM”.

Celem wydarzenia była chęć upamiętnienia osoby pisarza, zwłaszcza wśród młodych czytelników. Ponadto przedsięwzięcie stało się okazją do zainspirowania ich do aktywności literackiej, bowiem młodzi literaci w wieku 10 – 15 lat zostali zaproszeni do samodzielnego napisania kolejnych zwrotek utworu inspirowanego wierszem Edwarda Szymańskiego ,,Książka”.

Szkołę Podstawową w Pniewniku reprezentowali następujący chętni uczniowie:

• z klasy czwartej – Maciej Brożyna, Julia Komorowska;
            • z klasy piątej – Natalia Kodym, Patrycja Szczepanik;
            • z klasy szóstej – Amelia Brożyna, Julia Filipowska, Julia Jankowska, Maja Wojciechowska;
            • z klasy ósmej – Izabela Szpakowska.

W poniedziałek – 18 grudnia 2023 roku – w samo południe w Domu Gdańskim w Węgrowie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu  ,,WITAM CIĘ KARTEK SZELESTEM”.

Na uroczystą galę wręczenia nagród zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy. Każdy otrzymał dyplom za udział oraz pokłosie konkursu – broszurę, w której zamieszczone są teksty napisane przez młodych twórców. Uczennica klasy czwartej – Julia Komorowska otrzymała wyróżnienie. To ona została dodatkowo obdarowana tomikiem poezji autorstwa Edwarda Szymańskiego. Wymienione pozycje książkowe - w pojedynczych egzemplarzach - trafiły również do szkolnej biblioteki.

Warto podkreślić, że wydarzeniu towarzyszyło spotkanie z rodziną poety – Edwarda Szymańskiego.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości!

Ewa Połaska