• 20.09.2023r. POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

• W dniu 20.09.2023r. odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w Węgrowie. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów pod opieką p. Anny Kubickiej.
             Na dystansie 1000m chłopców: 3 miejsce – brązowy medal zdobył Bartosz Szczepanik z klasy VIII, 6 miejsce na tym samym dystansie zdobył Maciej Grabski z klasy VIII. Na dystansie 800m dziewcząt: 6 miejsce zdobyła Maria Grabska z klasy V, 10 miejsce - Gabriela Wielądek z klasy V, 11 miejsce - Martyna Świętochowska z klasy VI.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• 14 WRZEŚNIA 2023r. – SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE , BEZPIECZNIE DO SZKOŁY”

• W okresie od 4 do 30 września 2023 r. Policja  prowadzi działania informacyjno - edukacyjne  „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ważnym aspektem akcji jest także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawia się więcej policyjnych patroli. Policjanci zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Przypominają kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszaniu prędkości przed przejściem tak,     aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

Podczas prowadzonych kontroli mundurowi zwracają też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia oraz czy dzieci są prawidłowo przewożone.

Stałym elementem działań prewencyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” są  spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.

W dn. 14 września na zaproszenie szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa p. Grażyny Laskowskiej przybyli do naszej szkoły policjanci posterunku policji w Korytnicy:               st. sierż. Grzegorz Zalewski i st. asp. Grzegorz Kałuski. Ogółem odbyły się 4 spotkania:       z przedszkolakami 3-4-5-lat, z kl ,,0” i kl. I, z kl. II- III oraz w kl. IV – VIII. Podczas pogadanek poruszono zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w autobusie szkolnym, zachowania bezpieczeństwa w domu i w gospodarstwie rolnym oraz wskazywano najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły, a także posiadania  koniecznych uprawnień niezbędnych do korzystania z rowerów, guadów, skuterów po drogach publicznych. Przypomniano też o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

• SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

• Szkoła Podstawowa w Pniewniku bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów".

Zachęcamy do zbierania Talenciaków w sklepach sieci LIDL.

Talenciaki przynosimy do szkoły lub skanujemy kod QR