• 06.12.2023r - Spotkanie „Sówek” z Mikołajem

• Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził naszą grupę przynosząc wspaniałe prezenty oraz cukierki.

• 30.11.2023r - „Sercami otwieramy drzwi”

• Tego dnia do oddziału przedszkolnego SÓWKI przyszli zaproszeni goście – rodzice i dziadkowie, by razem integrować się i spędzić wspólnie czas. Były gry i zabawy oraz konkursy dla wszystkich grup wiekowych. Wspólnie spędziliśmy czas wykorzystując interaktywną podłogę. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez KGW w Pniewniku. Spotkanie sfinansowano ze środków Fundacji Orlen w ramach projektu napisanego przez p. Irenę Stańczyk i p. Annę Wąsowską

• 17.11.2023r. „Śniadanie daje moc”

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie naszej grupy przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.

• 06.10.2023r. FESTIWAL JESIENI

• W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 06.10. oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. Na placu szkolnym pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy, tańce. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne.

• 04.10.2023r. WYCIECZKA DO „PLANETY KREATYWNOŚCI” W SIEDLCACH

• Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę autokarową. Spędzaliśmy czas w niezwykłym miejscu w sali zabaw, gdzie było dosłownie  tysiące klocków. Od małych uwielbianych przez wszystkich klocków Lego, po wielkie klocki, z których można stworzyć dom i się w nim schować. To był bardzo kreatywnie spędzony czas.

• 03.10.2023r. SPOTKANIE Z P. MONIKĄ WASIK I JEJ PIESKAMI

• Dzieci na zajęciach miały niezwykłych gości, były to dwa pieski i jego właścicielka – Pani Monika Wasik. W czasie tego spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w bezpośrednim kontakcie ze psem. Przedszkolaki dowiedziały się co to znaczy mieć zwierzę i jakie wiążą się z tym obowiązki: karmienie, pielęgnacja, spacery, zabawa i … sprzątanie po swoim psie. Podczas zajęcia dzieci oglądały elementy tresury i zabawy. Spotkanie to pozwoliło dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, które posiada człowiek i jest za nie odpowiedzialny. Na koniec Pani Monika przygotowała dla każdego dziecka medal.

• 02.10.2023r. SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

• Tego dnia nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość – strażak Maciej z Ochotniczej Straży Pożarnej. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują.
          Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasz gość nie tylko z zapałem opowiadał o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadał na wszelkie pytania.

• 29.09.2023r. - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Jest to wspaniała okazja do wprowadzenia najmłodszych w magiczny świat książek, opowiadań, bajek i wierszy. Tego dnia Sówki wybrały się do filii Biblioteki Publicznej w Pniewniku, która we współpracy z biblioteką szkolną przygotowała czytelniczą ucztę najmłodszym. Uczennice klasy V czytały fragment książki Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”.

• 22.09.2023r. Sprzątanie świata

• „Sówki” i „Pszczółki” włączyły się w Akcję Sprzątanie Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci otrzymały rękawiczki, worki na śmieci  i z wielką radością włączyły się do akcji, by posprzątać naszą Ziemię.
          Coroczna akcja jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

• 20.09.2023r. - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• To okazja do jeszcze większej radości i zabawy dla naszych najmłodszych. Na przedszkolaków czekało wiele wspaniałych atrakcji: zabawy integracyjne na sali gimnastycznej oraz teatrzyk „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Pań. Na buziach dzieci gościł uśmiech, wspomnienia tego wspaniałego dnia z pewnością pozostaną na dłużej.

• 15.09.2023r. Dzień kropki

• 15 września obchodziliśmy międzynarodowy dzień kropki. To święto, które ma na celu pobudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, talentu, zachęcenie do tworzenia i działania. Tego dnia Sówki wykonały piękne prace, którego motywem przewodnim była kropka.

• 14.09.2023r. Spotkanie z Policjantem

• Przedszkolaki z grupy Sówek uczestniczyły w spotkaniu z Policjantami z PP w Korytnicy. Nasi goście zapoznali dzieci z pojęciem bezpieczeństwa na drodze oraz w kontaktach  z obcymi. Panowie przybliżyli specyfikę swojej pracy, zwrócili uwagę na ważne numery alarmowe, rozmawiali z dziećmi na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, oraz zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Na koniec spotkania dzieci obejrzały ciekawy film o bezpieczeństwie.