• 2023/2024

• WITAMINKI

Projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe

Najzdrowszy w tym roku przedszkolnym projekt.

W ramach realizacji projektu przedszkolaki podejmowały różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe, aby kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.
          Do projektu byli zaangażowani rodzice, ponieważ to przede wszystkim oni powinni dbać o zbilansowaną dietę swoich dzieci i kształtować zdrowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat.

• Jesienne zabawy

• Pierwsze dni Naszych małych przedszkolaków. Ich wspólne zabawy w sali oraz na placu zabaw. Jesienne spacery. Ćwiczenie małej i dużej motoryki poprzez wykonywanie prac plastycznych.

• Zabawy sensoryczne

• Zabawy sensoryczne. Projekt edukacyjny ''Gramy Zmysłami''.

• Święto Niepodległości.

• ''My klepiemy do rytmu rękami''.

• Ubieranie choinki. Zabawy zimowe. Prace plastyczne.

• SZÓSTA EDYCJA AKCJI #SADZIMY - POSADŹ DRZEWKO Z LEŚNIKAMI

12 kwietnia grupa ''Mróweczki'' wraz z Panem Dyrektorem posadziła otrzymane od leśników z Łochowa dwie sadzonki: dąb i czarny bez.

• Jasełka  w pzedszkolu. Wspólne kolędowanie. Dzielenie sie opłatkiem.

• EKSPERYMENTY

• Malowanie lodowymi farbami.

• Urodziny w naszej grupie.

• Urodziny

30.04.2024r. Niebieskie Igrzyska

• Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Mrówki również zamieniły się w sportowców i pokonały takie konkurencje jak slalom z piłką, przejście po równi czy skok w worku. Przedszkolaki wykonywały sobie również zdjęcia w fotobudce nawiazującej do tematu o świadomości autyzmu.

• Dzień KOLOROWEJ SKARPETKI

• Spotkania w bibliotece naszych maluchów, wspólne czytanie i oglądanie książeczek

•  Teatrzyk Kamishibai

Kamishibai – teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu. Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy. Artystów zajmujących się tą sztuką nazywa się kamishibaiyami.

Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Tył karty zarezerwowany jest na tekst oraz miniaturkę obrazka. Parawan stoi zwrócony do publiczności, czytający/opowiadający stoi z boku lub z tyłu i czyta opowieść, zmieniając płynnie plansze. Gdy scena zostaje otwarta, opiera się na dwóch przednich okiennicach, co zapewnia mu stabilność. Jej tył jest pusty tak, aby można było czytać tekst umieszczony na tylnej części każdej z plansz. Teatrzyk można umieścić np. na stoliku, na wysokości oczu publiczności.

Dzieci obejrzały i wysluchały bajki o małym groszku.

• Ćwiczenia oddechowe

• Projekt edukacyjny ,,WITAMINKI'' - Ogórek Olek

Dzieci miały okazję wykonać szaszłyki z ogórków, skosztować kiszonych, konserwowych i świeżych warzyw. Następnie każde z nich pokolorowało ogórka Olka.

• Sensoryczna pisanka

• Przygotowania do WIELKANOCY

• Dzień Ziemi

• Z okazji Dnia Książki, przyjechała do nas pani Justyna z Miejskiej Biblioteki w Węgrowie.

Opowiedziała o różnych rodzajach książek: dzieci mogły je obejrzeć, dotknąć, posłuchać a nawet powąchać zapachową książeczkę. Wysłuchały również ciekawej opowieści, a na koniec podziękowały pani Justynie i wręczyły bukiet kwiatów z krepiny włoskiej.

• Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Pogadanka na temat praw i obowiązków dziecka. Integracyjne tańce, śpiewy i zabawy na świeżym powietrzu.

• MasterChef - dzieci wykonały soczki z marchewki, jabłka i banana

• Ostatnie zabawy w grupie